Молодь обирає майбутнє в місті  музеїв та парків …

Цьогорічний етап авторського культурно-мистецького проекту “Артвізитівка Києва” стартував саме в той період, коли знахабнілі забудовники самі собі  почали вирішувати, що робити із культурною спадщиною прадавнього міста Києва…

Знаходимось під враженням знесення двоповерхового історичного будинку на вул.Саксаганського,76… Якщо цей будинок вже простояв 150 років, то і стільки міг простояти ще.  Замість того, щоб вивчати на цьому прикладі проектування будинків минулих століть, технології укладання матеріалів,  виготовлення цегли,  розчину тощо, забудовники свої дії підкріплюють якимось експертними висновками  начебто ця споруда не мала історичної цінності.  Це питання тепер і до моральності таких експертів та їх професійності тощо.

А наш проект спрямований на ФОРМУВАННЯ  БАЖАННЯ захищати всі об’єкти культурної спадщини столиці,  навіть, якщо їх не встигли внести до Державного реєстру пам’яток історії, культури та архітектури, бо це ж роблять люди, а вони могли не встигнути це зробити через обмаль часу чи незнання  чи непрофесіоналізм тощо…

Майбутні покоління мають право знайомитись з оригінальною  (автентичною) спадщиною, а не з якимись інсталяціями…

Проект “Артвізитівка Києва” в першу чергу розрахований на молодих і для молодих, бо саме вони обирають майбутнє столиці – міста парків та музеїв…

Мета проекту – популяризація захисту культурної спадщини Києва, збереження  для науковців  артефактів для подальшого їх аналізу та вивчення. Новітні технології  вже допомагають  науковцям  сьогодні  і допоможуть захисникам і дослідникам культурної спадщини в майбутньому.

Це мистецький протест проти тотального знищення історичних та культурних пам’яток в Києві.

Дуже радіємо з того, що до проекту долучається молодь, яка свідомо бажає покращення ситуації в цій сфері, що твори митців попередніх етапів проекту можна було побачити і в кулуарах Київради і Верховної Ради України,і в Національних бібліотеках України, і в галереях вищих навчальних закладів, і в музеях України тощо.  Радіємо  також з того, що захист культурної спадщини стає пріоритетним напрямком і в державній політиці, і в цьому є вклад і нашого проекту…

Дякуємо тим,  хто підтримував нас в реалізації  проекту і продовжує це робити. Культурно-мистецький проект «Артвізитівка Києва» – це постійно діючий проект, який залучає  все більшу кількість учасників , тому запрошуємо бажаючих долучатись  на всіх  стадіях   його реалізації , особливо талановиту молодь Києва.

Цінуємо кожного і раді всіх бачити в колі захисників  культурної спадщини столиці України задля майбутніх  поколінь.

З повагою

автор проекту  «Артвізитівка Києва»                                       Людмила Черватюк

 

В День Києва в кулуарах колонної зали Київської міської ради  відкрилась виставка учасників  чергового етапу  (2019 року) реалізації комплексного іміджевого культурно-мистецького проекту «Артвізитівка Києва».

Все частіше останнім часом відчуваємо невдоволення пересічних громадян  станом збереження культурної спадщини  в столиці України, яка мала б бути взірцем для інших регіонів нашої  країни:”Київ  треба рятувати!», «Київ благає про допомогу!», «Київ методично знищують!»…

Протестувати проти такого стану речей можна по-різному. Митці ж об’єднались  «із пензлями в руках» проти  руйнації пам’яток культури, історії та архітектури в столиці України. В них є бажання змінити Київ на краще, повернути йому славу  міста-парку, міста-музеїв та  й  міста-музею, бо кожна вулиця Києва, кожний його будинок має свою неповторну історію, з якою можна і треба ділитись  з кожним, хто цього забажає. Туристичний потенціал стародавнього міста Києва- безмежний.

Молоді художники знайшли час для написання  робіт тих місць, які  їм запали в душу , і які хочеться зберегти для  себе і для майбутніх поколінь- це їх вклад  у справу захисту культурної спадщини,  якою колись  опікувались мільйони  громадян, зараз чомусь пам’яткоохоронців в Україні і в Києві  – одиниці. Кожного разу, коли відбувається зустріч із пам’яткою давнини, отримуєш відповіді на нові і нові запитання, які виникають щоразу, спілкуючись  з нею, уявляєш коли, хто  і за яких обставин створював ці шедеври, яку ідею  творці намагались донести і своїм сучасникам і їх нащадкам.І цю можливість треба цінувати.

До молоді в межах проекту «Артвізитівка Києва» доєднались і митці старшого віку з досвідом і знаннями, які розуміють, що ніхто окрім самих себе, нічого не зробить для покращення рідного міста, які теж проти  знищення прекрасного міста, проти бездумного  бетонування історичного спадку  в центрі Києва. І якщо сьогодні немає можливості отримати відповіді на конкретні запитання, то завтра обов’язково знайдуться і люди і нові методи вивчення  пам’яток і нові методи збереження їх і консервації. Тому треба пам’ятати,  що пам’ятки історії,культури та архітектури в любій країні  не належать окремим можновладцям, вони належать всьому Людству, яке знайде можливість рано чи пізно  зрозуміти всі таїни, що зберігає для нього світова спадщина. А зараз  треба просто протидіяти  цим безглуздим  рішенням, які приводять до знищення простору  в історичному центрі історичного міста, до знищення  цього прадавнього  граду. Кожен може приєднатись до цього проекту і тим самим допомогти Києву.

Молодь обирає майбутнє в місті  музеїв та парків , а всім небайдужим треба допомогти  їм в реалізації  цієї мрії…

Всім учасникам  культурно-мистецького проекту «АРТВІЗИТІВКА КИЄВА», спрямованого  на збереження  історичного центру міста Києва та пам’яток  історії, культури та архітектури  столиці України хочеться подякувати за активну життєву позицію, за розуміння проблем сьогодення, за творчу співпрацю в реалізації  проекту.

Київ – прадавнє місто, яке має свій неповторний колорит, індивідуальність та оригінальність, місто-пам’ятник, місто-музей, яке ще зберегло для нас пам’ятки історії та архітектури, що  надихають митців на створення нових шедеврів та  залучають  багатонаціональні групи туристів.

Завдання  небайдужих людей – зберегти старовинне місто для себе і для майбутніх поколінь. Саме митці ,які є агентами культурних змін, одними з перших зрозуміли свою місію у збереженні  Києва, і  особистий  вклад  кожного  учасника  та його оточення обов’язково   приведе до позитивних результатів.

Доля Києва – в наших руках.

 

Автор комплексного  іміджевого

культурно-мистецького проекту  «Артвізитівка Києва»                                       Людмила Черватюк

 

 

 

 

 

 

KIEV_ART_2020-10-28___lr